GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Vas 4673553
nr 467 3553
Gertrud Lönegren
(1905-1970), Sverige
Vas, Lönegren, Rörstrand stengods, höjd: 23 [skada; spricka; repa; nagg eller slitage]
Gertrud Lönegren-Jerkman, svensk keramisk formgivare född 1905, död 1970.
Utrop:
100 kr
Såld:
100 kr
måndag 14 maj 2007
kl 16:45:40
13/5 08:06:38
Gertrud Lönegren
Läs mer om Gertrud Lönegren